menu

Ośrodek Wypoczynkowy ZACISZE noclegi Łagów, Ośrodki wypoczynkowe

Opis obiektu:

Ośrodek Wypoczynkowy " ZACISZE " jest  ośrodkiem  sezonowym.  Położony w10-hektarowym lesie nad Jeziorem Łagowskim, z dala od dróg i miast, zapewnia wypoczywającym ciszę i spokój. Pole namiotowe i campingowe (z węzłem sanitarnym i prądem) znajduje się tuż nad brzegiem jeziora. Murowane  domki, doskonale nadają się do spędzania  letniego urlopu. W każdym z nich znajdują się dwa pokoje 2-osobowe, łazienka, aneks kuchenny, kominek oraz taras. Zakwaterowanie znaleść tu może jednorazowo nawet 108 osób. Na terenie ośrodka można również skorzystać z boisk do gry w siatkówkę i piłkę nożną. Dla amatorow ogniska i grilla mamy do zaoferowania domek myśliwski. Na  terenie  ośrodka  mozna również  przebywac  ze  zwierzetami.

Atrakcje turystyczne

Łagów, zwany Perłą Ziemi Lubuskiej, to siedziba malowniczej gminy, przepięknie położonej wśród lasów i jezior. Dawniej miasto, obecnie wieś o charakterze letniskowym, położona w centum województwa lubuskiego, 4 km na północ od drogi nr 2 na trasie Poznań - Świecko, na przesmyku między jeziorami Łagowskim i Ciecz (Jezioro Trześniowskie) w otoczeniu wspaniałych lasów bukowych.
Jest tu kilka interesujących zabytków z monumentalnym zamkiem joannitów na czele, który dominuje nad zabudową Łagowa. Obok zamku znajdują się dwie gotyckie bramy z XV wieku.
W Łagowie nie brakuje imprez kulturalnych, z których najbardziej znane są: Lubuskie Lato Filmowe i plener malarski związany z Dniami Zielonej Góry.
Każdego roku, Łagów odwiedzany jest przez licznych wczasowiczów. Piękno tutejszego krajobrazu, wzgórza, liczne jeziora i duże kompleksy leśne zachęcają do spacerów. Okolice Łagowa, podobnie jak i cała Ziemia Lubuska, należą do najbardziej zalesionych w Polsce. Turyści mogą korzystać z łodzi i kajaków, pływać i kąpać się w czystej wodzie, leżeć i opalać się na plaży, zbierać grzyby i jagody leśne, łowić ryby, wędrować lub jeździć rowerem po szlakach turystycznych. Ciekawych wrażeń dostarczyć może odwiedzenie dawnych wsi templariuszy (Boryszyn, Wielowieś, Templewo).
Bogaty jest tu świat zwierząt. W okolicznych lasach żyją dziki, jelenie, sarny, a także lisy, borsuki, kuny i wiewiórki.
Dla zachowania piękna krajobrazu i przyrody utworzono Łagowski Park Krajobrazowy.

Odsłon: 130817

Zapytaj o nocleg

Imię i nazwisko: *
Rezerwacja od: * Wybierz datę
Rezerwacja do: * Wybierz datę
Ilość osób: *
Ilość pokoi: *
Numer telefonu:
Adres e-mail: *
Inne uwagi:
Przepisz kod z obrazka: *