menu

Willa Diament noclegi Kudowa-Zdrój, Wille

Opis obiektu:

 • Pokoje 1, 2, 3 i 4 - osobowe z łazienkami, TV Sat i radiem.
 • Apartamenty.
 • Garaż.
 • Sala konferencyjna z wyposażeniem.
 • Wypożyczalnia rowerów.
 • Pełne wyżywienie.
 • Zamknięty parking.
 • Masaż ręczny.
 • Sala taneczna.
 • Grill-Party.
 • Siłownia ,stół pingpongowy, piłkarzyki.
 • Stanowisko internetowe z możliwościa łaczenia sie w pokojach.
 • Wiata biesiadna dla 60 os.
 • Goście ze zwierzętami domowymi również mile widziani.

Na terenie obiektu znajduje się park starodrzew zapewniający różne formy rozrywki i wypoczynku. Obiekt usytuowany jest w centrum miasta, w odległości 150 m. od Parku Zdrojowego.
W centrum Kudowy Zdroju znajduje AQUA PARK kryta pływalnia z mnóstwem atrakcji.

Od 1907 roku ten zabytkowy budynek w Kudowie Zdroju znany był jako "Haus Gutenberg". Dzisiaj to doskonale wyrestaurowana znana turystom "WILLA DIAMENT

Zapraszamy do Willi Diament położonej w jednej z najpiękniejszych miejscowości Kotliny Kłodzkiej w Kudowie-Zdroju. Ośrodek nasz znajduje się w Centrum Uzdrowiska w miejscu cichym i pełnym zieleni w odległości ok. 150 metrów od Parku Zdrojowego. Na terenie posesji rozpościera się zadrzewiony ogród (około 3000 m2) który zapewnia naszym gościom przeróżne formy wypoczynku. Kolejnym atutem jest bezpłatny duży zamykany parking. Obiekt posiada 60 miejsc w nowocześnie i elegancko urządzonych pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych, apartamencie, studio i pokojach rodzinnych. Wszystkie pokoje posiadają wysoki standard - łazienka i TV-SAT. Posiadamy wielofunkcyjną salę konferencyjna na 60 osób, jadalnię, salę taneczną, siłownię oraz ogród w którym organizowane są ogniska lub grill-party. Oferujemy również Państwu całodzienne wyżywienie. Na naszych Gości co roku czekają miłe niespodzianki związane z powiększaniem asortymentu świadczonych usług i nieustanną poprawą ich jakości. Dokładamy wszelkich starań by zapewnić wszystkim gościom wypoczynek w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Willa Diament jest idealnym miejscem do odpoczynku rehabilitacyjnego, wczasów rodzinnych czy wszelkiego rodzaju konferencji, szkoleń, spotkań integracyjnych oraz sympozjów.

Atrakcje turystyczne

Kudowa Zdrój leży w zachodniej części Ziemi Kłodzkiej przy granicy z Republiką Czeską (pod koniec 1999 r. liczyła 10891 mieszkańców). Położona jest na wysokości 370-420 m. n.p.m. w Sudetach Środkowych w dolinie zwaną Obniżeniem Kudowskim, u stóp Gór Stołowych, Wzgórz Lewińskich i Gór Orlickich. Płynące przez Kudowę rzeki należą do zlewiska Morza Północnego (po stronie czeskiej wpadają do Metuje - dopływu Łaby). Przez południową część miasta przebiega międzynarodowa trasa E-67 łącząca Pragę z Warszawą.

 

Cztery kilometry od centrum Kudowy Zdroju zlokalizowane jest polsko-czeskie przejście graniczne Kudowa-Nachod.

Najstarszą częścią dzisiejszej Kudowy Zdroju jest Czermna - wieś założona w XIV wieku o której wzmiankowano po raz pierwszy w 1359 r. U schyłku XIV stulecia w Obniżeniu Kudowskim powstała kolejna wieś - Słone, na początku XV wieku - Zakrze, a nieco później - Pstrążna. W tamtym czasie obszar Obniżenia Kudowskiego wchodził w skład dóbr homolskich - tzw. Państewka Homolskiego (którego stolicą  był zamek na szczycie Gomoły we Wzgórzach Lewińskich), podległych Królestwu Czeskiemu. W 1477 roku obszary te weszły w skład będącego częścią Czech Hrabstwa Kłodzkiego. W XV wieku na miejscu Kudowy Zdroju istniała czeska wioska Lipolitow. Powstanie Kudowy Zdroju ściśle wiąże się z odkryciem właściwości leczniczych tutejszych wód mineralnych.

 

W 1526 roku Królestwo Czeskie wraz z będącym jego częścią Hrabstwem Kłodzkim, a także Śląskiem, weszło w skład Monarchii Habsburskiej. W XVI w. w kronice Nachodu wzmiankowano - Cermenske Lazne, lecz nie jest pewne, czy dotyczyło to Kudowy. Pierwsze pewne informacje o tutejszych źródłach pochodzą z 1580 r. ale obszerniejszy opis tych wód zawarł w swym dziele w 1625 r. kronikarz Aelurius. W 1631 r. pierwszy raz wymieniono nazwę miejscowości - wówczas Kudowa była przysiółkiem Czermnej, a nazywała się Chudoba, co w języku czeskim znaczyło "bieda". Po pierwszej Wojnie Śląskiej (1740-1742), tereny te włączono do Prus. Odtąd biegnąca w pobliżu Kudowy granica Hrabstwa Kłodzkiego stała się granicą państwową. Pomimo przynależności do Prus, do XX w. tutejsza ludność posługiwała się językiem czeskim, a Kudowa zwana była "Czeskim Zakątkiem".

U schyłku XVIII w. wybudowano nowe obiekty uzdrowiskowe: Łazienki (rozebrane w 1907 r.), Dom Gościnny dla kuracjuszy (dzisiejszy "Zameczek"), wytyczono alejkę ze Zdroju do Gaju Olchowego, która stała się zaczątkiem dzisiejszego Parku Zdrojowego. W XIX w. uzdrowisko stale modernizowano i rozbudowywano, jednak największy rozkwit miejscowości nastąpił dzięki doprowadzeniu w 1905 r. linii kolejowej.

W następnym roku powstał wielki Dom Uzdrowiskowy - Dwór Książęcy (dziś Sanatorium "Polonia") oraz Łazienki Charlotty (dzisiaj Łazienki III). Wybudowano szereg hoteli i pensjonatów. W okresie międzywojennym dokonano przebudowy głównych obiektów uzdrowiskowych: w 1930 r. powstała nowa Pijalnia, a obok Hala Spacerowa, która dziś pełni funkcję Sali Koncertowej. Już przed pierwszą wojną światową Kudowa stała się jednym z najważniejszych uzdrowisk leczących choroby serca i układu krążenia.

Po drugiej wojnie światowej Kudowa Zdrój otrzymała prawa miejskie. Włączono do niej okoliczne wsie:Zakrze i Czermną, a w latach 70. również Słone. Dzięki zlokalizowanym w Zakrzu fabrykom, Kudowa Zdrój nabrała charakteru miejscowości przemysłowej. Nie zaniedbano jednak tradycyjnych dla Kudowy dróg rozwoju: lecznictwa uzdrowiskowego i turystyki. Na bieżąco remontowano i unowocześniano obiekty zdrojowe, rozpoczął działalność Szpital Wojskowy, zajmujący się lecznictwem uzdrowiskowym, a w 1994 r. uruchomiono Sanatorium MSW "Bristol", oferujące pełny zakres zabiegów leczniczych.

W ostatnich latach poczyniono w Kudowie Zdroju ogromne starania mające na celu ochronę środowiska naturalnego. W 1993 r. na obszarze Gór Stołowych powstał Park Narodowy Gór Stołowych, który ułatwia ochronę tego niezwykle pięknego zakątka Dolnego Śląska.

W połowie lat 90. zmodernizowano system ogrzewania w budynkach zdrojowych oraz rozpoczęto wymianę kotłów z węglowych na gazowe w budynkach komunalnych i prywatnych. W 1998 r. wprowadzono systemową segregację odpadków, co pozwoliło na częściowe odciążenie wysypiska śmieci. W 1999 r. oddano do użytku zmodernizowaną i rozbudowaną oczyszczalnię ścieków komunalnych. W wyniku tych działań Kudowa Zdrój stała się pionierem we wdrażaniu przedsięwzięć proekologicznych na skalę regionu.

 

Odsłon: 49751

Zobacz położenie tego obiektu na mapie

Zapytaj o nocleg

Imię i nazwisko: *
Rezerwacja od: * Wybierz datę
Rezerwacja do: * Wybierz datę
Ilość osób: *
Ilość pokoi: *
Numer telefonu:
Adres e-mail: *
Inne uwagi:
Przepisz kod z obrazka: *