menu

Domki Wczasowe SZEPT noclegi Orelec, Domki letniskowe

Opis obiektu:

Do domków wczasowych „SZEPT” w Orelcu, w Bieszczadach zapraszamy tych, którzy szukają warunków do odpoczynku rodzinnego w ciszy i spokoju, którzy cenią bezpośredni kontakt z lasem, jego mieszkańcami i przyrodą górską, pragną podczas urlopu poznać Bieszczady, Pogórze a nawet wybrać się do Lwowa lub na Słowację, Więcej strona http://orelec.pl/

„SZEPT” to dwa samodzielne domki, przystosowane do pobytów rodzinnych,

Przebywający u nas Goście mają również zapewnioną informację turystyczną, doradztwo i po uzgodnieniu, przewodnictwo po regionie płd-wsch. Polski. Domki Wczasowe „SZEPT” prowadzi bowiem przewodnik beskidzki, przodownik turystyki górskiej i pieszej PTTK, przewodnik Bieszczadzkiego Parku Narodowego, autor serii przewodników po Bieszczadach, "Na Bieszczadzkich Obwodnicach".

Położone tuż przy lesie, 2 domki zaopatrywane są w wodę z własnego grawitacyjnego ujęcia górskiego i posiadają połączenie żółtym szlakiem spacerowym z siecią znakowanych szlaków w najbliższej okolicy. Frajdą dla dzieci są zabawy na łące, w altanie, w pobliskim strumieniu leśnym. Zimą, grzejący się przy kominku rodzice mogą obserwować dyskretnie bawiące się na śniegu, zjeżdżające na sankach pociechy. Duży teren rekreacyjny wokół domków, miejsce do palenia ogniska i bezpiecznego parkowania pojazdów. W odl. 4 km w ośrodku „Caritas” w Myczkowcach można korzystać z jazdy konnej m.in. w krytej ujeżdżalni, a amatorzy szybownictwa i paralotniarstwa znajdą w niedalekim Weremieniu i Bezmiechowej odpowiednie warunki. W okresie zimy czynne są w okolicy liczne wyciągi narciarskie. (możliwość nauki i doskonalenia jazdy). Jeziora Solińskie i Myczkowieckie są w odl. 3-6 km.


  „DOMEK z PIERNIKA”    - 5 osobowy

Na parterze pokój dzienny z kominkiem (w nim stół, ławy, szafki, wieszaki, lustro i rozkładana kanapa; kuchnia (wyposażona w lodówkę, zlewozmywak, kuchenkę gazową z piekarnikiem oraz naczynia stołowe i kuchenne) umożliwiająca samodzielne przygotowanie posiłków; zadaszona weranda, taras (meble ogrodowe)

Na poddaszu sypialnia 3-os z balkonem (3 drewniane łóżka, szafy wnękowe, szafki nocne, stolik TV i sypialnia 2-os. (w niej biurko, krzesła, 2 łóżka drewniane).

W podpiwniczeniu 2 łazienki (natrysk, umywalka, toaleta).

Ogrzewanie - elektryczne i kominek (w cenie najmu)

Cena za domek 180 zł na dobę.

 

„DOMEK BIAŁY”              - 5 osobowy

Na parterze pokój dzienny z kominkiem (w nim stół, ławy, kanapa, radio); kuchnia (lodówka, zlewozmywak, kuchenka gazowa, naczynia stołowe i kuchenne) umożliwiająca samodzielne przygotowanie posiłków; łazienka (natrysk, umywalka, toaleta); zadaszona weranda (meble ogrodowe latem). Na poddaszu sypialnia 3-os (3 tapczany, stolik, krzesła, półki i wieszaki na ubrania) i sypialnia 2-os. (2 łóżka drewniane, tapczanik dziecięcy służący też jako siedzisko, skrzynia na pościel, szafa dwudrzwiowa, półki).

Ogrzewanie - elektryczne i kominek (w cenie najmu)

Cena za domek 140 zł na dobę.


FAQ:

- Wyżywienie: Możliwość samodzielnego przygotowania całodziennych posiłków na miejscu (odległość do sklepu 700 m) lub korzystania z restauracji w najbliższej okolicy.

- Wynajmowi podlega zawsze cały domek.

- Z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo dzikiej przyrody nie przyjmujemy zwierząt
domowych
.

- W przypadku uzgodnionego terminu pobytu proszę o dokonanie zaliczki w wysokości ok 20% należności na konto PKO BP nr 87 1020 2980 0000 2902 0012 9874.

 

Cennik

Domek Biały 140zł/dobę
Domek z Piernika 180zł/dobę

  • Wynajmowi podlega cały domek
  • Podana cena to cena wynajęcia domku za dobę.
  • Przy uzgodnionej rezerwacji prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 20 % ceny pobytu, tytułem zaliczki,
    na konto  PKO BP O/Sanok 87 1020 2980 0000 2902 0012 9874
  • Otrzymanie przedpłaty zostanie potwierdzone na podany adres nadawcy.

Atrakcje turystyczne

Atrakcją Orelca jest od 2009 roku rzeźba tołhaja, węgierskiego zbójnika, z którym związana jest miejscowa legenda.

Baseny kryte:
Myczkowce 5 km, Polańczyk 10 km, Jawor 12 km, Ustrzyki Dolne 24 km.

Konie: Myczkowce 5 km (do jazdy pod wierzch oraz bryczki), zimą sanie, Lesko 10 km, Serednica 20 km, Rabe 24 km

Wyciągi narciarskie: Na 22 znajdujące się w Bieszczadach w najbliższych okolicach dostępne są: Polańczyk 12 km, Lesko-Weremień 10 km, Jawor 12 km, Zagórz 19 km, Ustrzyki Dolne 24 km, (Gromadzyń i Laworta), Ropienka 16 km, Bystre k.Baligrodu 24 km.

Wędrówki: Poznanie bliższej i dalszej okolicy ułatwiają znakowane szlaki ekomuzeum "w krainie bobrów", szlak rowerowy „Zielony rower”, szlak spacerowy „żółty” i „zielona” ścieżka przyrodnicza. Umożliwiają one odbywanie spacerów i wejście do lesistego pasma Żukowa z widokowymi polankami, ostoją zwierzyny płowej, dojście do wielu miejsc widokowych, obu bieszczadzkich jezior w Solinie i w Myczkowcach, poznanie bogactwa runa leśnego i ziół leczniczych, a także pomników przyrody i mieszkańców naszych lasów. Z gospodarzem – przewodnikiem beskidzkim – fotograficy i miłośnicy przyrody mogą się wybrać na wyprawę „śladami misia i wilka” lub na wycieczki krajoznawcze. Wytyczona sieć otacza wokół Orelec i pozwala na dotarcie do pobliskich miejscowości np. Myczkowiec, Zwierzynia, Leska, Uherzec, Olszanicy, Sfefkowej, Bóbrki, Soliny, a nawet przez Holicę (672 m), Równię i Gromadzyń do Ustrzyk Dolnych;

Odsłonięte szczyty z miejscami widokowymi np: Wierchy (481 m), Michałowiec (461 m) i Lesisty Koziniec (527 m) zapewniają wspaniałą panoramę na pasma Parku Krajobrazowego Gór Słonnych, bieszczadzkie jeziora i najwyższe partie Bieszczadów. Do Parku Krajobrazowego "Słonne Góry" z górskim szybowiskiem można dojść szlakiem spacerowym żółtym. Do jedynego na Podkarpaciu rezerwatu faunistycznego "Bobry" w Uhercach (27 ha) - położonego w wyrobiskach żwirowych i meandrach rzeki Olszanki z rosnącymi na podmokłym terenie łęgami wierzchowo-topolowymi z wikliną, wśród których żerują bobry można dojść zielonym szlakiem spacerowym (10 km). Duże kompleksy leśne pasma Żukowa i Kozińca (z projektowanym rezerwatem przyrody), ze zwierzętami leśnymi, ptactwem, bogactwem jagód i obfitością runa leśnego fascynują każdego przybysza swoim niepowtarzalnym urokiem. Bliższe ich poznanie i zwiedzanie połączone z odpoczynkiem zbieraniem jagód i grzybów - ułatwiają drogi leśne, po których można wędrować, jeździć rowerami górskimi, a zimą przemierzać je na nartach, sankach itp.

Miejsca do wędkowania: Stawy rybne w Orelcu ze smażalnią ryb (3 km), przełom Sanu w Zwierzyniu (6 km), rzeka Olszanka w Uhercach (4 km) Jezioro Myczkowieckie (4 km), Jezioro Solińskie (6 km).

Szybowiska: w Bezmiechowej Górnej - 18 km - dojście szlakiem żółtym. Możliwość latania samolotem nad Bieszczadami a nawet zdobywania uprawnień pilota szybowcowego w Weremieniu k. Leska - 12km - dojście szlakiem żółtym i zielonym.

Pomniki przyrody nieożywionej: Ostaniec ok. 2,5 m wysokości w lesie przy strzelnicy w Orelcu zwany "Kamieniem Oreleckim" (1 km), "Skałki Myczkowieckie" (4 km), "Kamień Leski" w Glinnem (8 km), "Wodospad na Olszance" w Uhercach (5km)

Zabytkowe pogórzańskie cerkwie drewniane z ikonami z XIX w. stulecia (dziś kościół rz-kat) w okolicznych miejscowościach m.in. w Rudence, Stefkowej, Ustjanowej, Równi, Hoszowie, Rabem, Czarnej, Michniowcu, Krościenku, Łodynie, Liskowatem, Bezmiechowej, oraz we wsiach położonych wokół pasma Gór Słonych i kościółki drewniane z XVIII w. w Orelcu i Średniej Wsi. Cenne zabytki architektury murowanej: np. Kościół z murem obronnym w Uhercach Mineralnych, kościoły murowane i sanktuaria Matki Bożej z ikonami w Polańczyku, Jasieniu oraz Zagórzu; pałac secesyjny w Olszanicy, ruiny zamku "Sobień" w Załużu i Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, synagoga w Lesku. W ośrodku Caritas w Myczkowcach Centrum Kultury Ekumenicznej, w którym znajduje się 140 miniatur drewnianych obiektów sakralnych z terenów przygranicznych Polski, Słowacji i Ukrainy. Tu też wart obejrzenia Ogród Biblijny.

Muzea: Sanok – Skansen Muzeum Budownictwa Ludowego i Muzeum Historyczne ze zbiorem ikon oraz galerią malarstwa w zamku, Ustrzyki Dolne - Muzeum Przyrodnicze.

Malowniczy przełom w Sanu w Zwierzyniu (pieszo 5 km) z ostoją czarnego bociana, czapli siwej oraz cennym źródłem wody leczniczej znanej już od XIV w. przy dawnym sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego.

Więcej na stronie orelec.pl


Obiekty w pobliżu

Wyciągi narciarskie - Lesko Weremień, Huzele 11 km
Szybowisko Weremień - paralotnie, szybowce 12 km
Szybowisko Bezmiechowa, - paralotnie, szybowce 15 km
Stawy rybne (możliwość wędkowania) 2 km
potok 20 m
Muzeum Przyrodnicze Ustrzyki Dolne 22 km
Wyciągi narciarskie Ustrzyki Dolne 24 km
Pływalnia 24 km
Muzeum Historyczne - ikony i Beksiński - Sanok 26 km
Muzeum Budownictwa Ludowego - Sanok 26 km
Przejście graniczne na Ukrainę w Krościenku 30 km
Rezerwaty przyrody w otoczeniu jez. Myczkowieckiego 4 - 6 km
Jezioro Myczkowieckie - wędkowanie 4 km
Kolejka wąskotorowa - 42 km
Basen kąpielowy Myczkowce 5 km
Przejście graniczne na Słowację w Radoszycach 55 km
Jezioro Solińskie - rejsy statkiem spacerowym 6 km
Caritas Myczkowce - Miniatury cerkwi, Ogród Biblijny, konie, kuligi, mini Zoo 6 km
Zapora wodna i elekrownia Solina 6 km
Galeria prac bieszczadzkich artystów Lesko synagoga 9 km
las obok
Pracownia biżuterii karpackiej "Miodosytnia" w szkole w Orelcu
Kościół p wezw św. Józefa w Orelcu 1 km

Domki "Szept" położone są przy żółtym szlaku spacerowym  ekomuzeum Orelec.

Komunikacja

Stacja PKP Zagórz 19 km
Stacja PKP Uherce Mineralne 4500 m
Przystanek PKS Orelec ( obok sklepu) 600 m
Lotnisko 90 km

Dojazd  samochodem
Sanok - Lesko - Uherce Mineralne - Orelec (w kieruknu Soliny)

W Orelcu, tuż przed widocznym po prawej stronie przystankiem PKS należy skręcić w lewo przed tablicą Leśnictwa Orelec i przy rzeźbie zbója. Tą polną drogą należy kierować się do szlabanu w lesie. Przy nim w lewo pod górkę znajdują się domki SZEPT.

Odsłon: 108245

Zobacz położenie tego obiektu na mapie

Zapytaj o nocleg

Imię i nazwisko: *
Rezerwacja od: * Wybierz datę
Rezerwacja do: * Wybierz datę
Ilość osób: *
Ilość pokoi: *
Numer telefonu:
Adres e-mail: *
Inne uwagi:
Przepisz kod z obrazka: *