menu

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE BOBROWNIKI noclegi Szczytna, Agroturystyka

Opis obiektu:

Jest tutaj czyste powietrze, niezanieczyszczone górskie rzeki, ostry klimat. Tutaj można aktywnie spędzić czas: zimą - narty, wiosną, latem i jesienią - wycieczki piesze i rowerowe, zbieranie grzybów, kąpiele słoneczne.

Nie można się tutaj nudzić !

Zapraszamy Państwa do naszego gospodarstwa agroturystycznego na wypoczynek przez cały rok.

Wszystkich naszych gości częstujemy wyśmienitym domowym ciastem!

Gospodarstwo znajduje się w miejscowości Szczytna, położonej w Kotlinie Kłodzkiej między Polanicą Zdrój, a Dusznikami Zdrój. Jego zaletą jest zaciszne położenie wśród zieleni i kwiatów, bliskość wielu atrakcji turystycznych oraz licznych wyciągów narciarskich (Zieleniec - 15 km, Łężyce - 7 km, Podgórze - 10 km, Czarna Góra).

Nasz dom, położony w sąsiedztwie rzeki, otoczony jest pięknym ogrodem, pełnym zieleni i kwiatów. Nieopodal przepływa strumyk, w którym żyją pstrągi. Za domem ciągną się piękne łąki, na których pasą się owce, a na horyzoncie widać las i zamek na Szczytniku. Okolica obfituje w duże kompleksy leśne, gdzie po trasach i szlakach można uprawiać turystykę pieszą.
Ogranizujemy imprezy grupowe, m. in. Andrzejki, urodziny, firmowe pikniki integracyjne, imprezy z DJ-em.

Wszyscy, którzy cenią sobie kontakt z naturą oraz świeże górskie powietrze, docenią walory tego miejsca, które jest idealne na wypoczynek od miejskiego pośpiechu, hałasu i stresów.

Serdecznie zapraszamy.

Dysponujemy 16 miejscami noclegowymi w wyodrębnionym budynku z osobnym wejściem.

Gościom oferujemy czteroosobowe pokoje z łazienkami i TV.

Oferujemy:

» 4 pokoje z łazienkami o wysokim standardzie

» ogrodzony parking

» miejsce do wypoczynku wśród zieleni, łąki i las tuż za domem, hamak

» miejsce na grilla i ognisko

» wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

» boisko do siatkówki i sprzęt do gier rekreacyjnych (ringo, badminton, piłki)

» trasy do wędrówek pieszych i rowerowych, grzybobranie

» możliwość nauki i doskonalenia jazdy na nartach pod opieką instruktorów narciarstwa PZN, smarowanie i ostrzenie nart

» ogranizację kuligów

» jazda na nartach biegowych z możliwością wypożyczenia sprzętu (trasy za domem w lesie, Zieleniec, Centrum Polskiego Biatlonu - Jamrozowa Polana, Czechy - trasy biegowe)

» umożliwiamy uczestniczenie w pracach gospodarskich oraz przywiezienie ze sobą zwierząt (po wcześniejszym uzgodnieniu)

» sprzedaż wyprawionych skór baranich.

Cennik

CENNIK

Rodzaj pokoju / Cena za dobę Sezon letni (1.07-31.08) Poza sezonem Pobyt 1-dniowy
Pokój 2 osobowy 90 zł 70 zł 80 zł
Pokój 3 osobowy 110 zł 100 zł 110 zł
Pokój 4 osobowy 140 zł 120 zł 130 zł
Dzieci do lat 3 - gratis opłata jednorazowa 10zł
(do dyspozycji gości mamy lózeczko dziecięce z poscielą i wanienkę)
Dostawka 15 zł/osobę

Pobyt jednodiowy 40zł lub przy większej ilości osób do negocjacji.

Wyżywienie:
Na życzenie gości oferujemy:
- śniadanie - 12 zł
- obiadokolacja - 20zł
dzieci do 10 lat - połowa porcji
- śniadanie - 8 zł
- obiadokolacja - 12 zł

Ferie zimowe i tzw. długie weekendy, oraz okresy świąteczne wyceniamy indywidualnie.

Atrakcje turystyczne

ATRAKCJE TURYSTYCZNE ZIEMI KŁODZKIEJ

Błędne Skały - malowniczy labirynt skalny w Górach Stołowych. Zwiedzanie rezerwatu codziennie w godz. 9.00 - 18.00, około 1h 30 min., wstęp płatny.

Park Narodowy Gór Stołowych - powierzchnia 6280 tyś ha, utworzony w 1993 roku.

Skalne Grzyby - duże zgrupowanie ładnie ukształtowanych form skalnych : grzybów, maczug, młotów i baszt, ciągnące się wzdłuż północno wschodniej krawędzi środkowego piętra Gór Stołowych, rozrzucone na długości około 2 km na wysokości około 650 - 700 m.

Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt w Górach Stołowych (919 m.n.p.m.) Największe w kraju "skalne miasto" złożone z ogromnej ilości oryginalnie ukształtowanych skał i skałek. Schronisko na Szczelińcu jest najstarszym w Sudetach.

Wambierzyce - kościół NMP wzorowany na Bazylice św. Piotra w Rzymie ; szopka ruchoma składająca się z 800 drewnianych figurek; stacje kalwaryjne.

Łowisko w Chocieszowie - położone jest w bardzo atrakcyjnym miejscu, otoczonym lasami i mnóstwem zieleni, niedaleko Wambierzyc - miasteczka ze słynną Bazyliką Wambierzycką. Kompleks posiada dwa stawy rybne.

Skansen w Wambierzycach - Są tu zarówno drobne sprzęty domowe, jak i wyposażenia wnętrz izb mieszkalnych, warsztatów pracy - kuźnia, stolarnia, warsztat szewski, itp. Większość eksponatów jest odrestaurowana, wystawiona w gablotach lub witrynach i opisana. Całość otoczona zielenią, oczkami wodnymi oraz zagrodami i wolierami ze zwierzyną i ptactwem.

Igliczna - szczyt w Masywie Śnieżnika. Poniżej szczytu wzniesiony został kościół Matki Boskiej Śnieżnej. Sanktuarium maryjne jest bardzo uczęszczanym miejscem, zwłaszcza po koronacji cudownej figurki MB Śnieżnej przez papieża Jana Pawła II w 1983 roku.

Jaskinia Niedźwiedzia - największa i najpiękniejsza jaskinia sudecka, szósta w kraju pod względem długości korytarzy. Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem i trwa około 50 min. Czynna codziennie oprócz poniedziałków i czwartków, w godz. 9.00 - 16.40, wstęp płatny. Zalecana wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Śnieżnicki Park Krajobrazowy - zajmuje obszar 28 tyś ha, leży na terenie Masywu Śnieżnika, Gór Bialskich i Gór Złotych. Na terenie parku znajduje się pięć rezerwatów przyrody : Śnieżnik Kłodzki, Wodospad Wilczki, Jaskinia Niedźwiedzia i Puszcza Śnieżnej Białki. Śnieżnik (1425 m.n.p.m.) jest najwyższą górą polskich Sudetów na wschód od Karkonoszy. Poniżej na Hali pod Śnieżnikiem znajduje się Schronisko na wys. 1218 m.

Wodospad Wilczki - największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, najwyższy w Sudetach. Znajduje się w Międzygórzu.

Arboretum - leśny ogród drzew i krzewów egzotycznych w Lądku Zdroju przy ulicy Moniuszki. Czynny cały tydzień poza poniedziałkami w godz. : 10.00 - 18.00

Kopalnia Złota w Złotym Stoku - podziemne Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota. Kopalnię zwiedzać można codziennie w godzinach 9 - 17 (ostatnie wejście g. 16.45, w sezonie letnim nawet o 17.30).

Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie - oferuje bogata, ponad 500 letnią historię górnictwa, podziemne wyrobisko górnicze długości 700 m oraz sale wystawowe. Trasa czynna codziennie od 9.00 do 17.00

Kaplica Czaszek w Czermnej - Ten unikatowy w skali europejskiej zabytek (trzy tego typu obiekty w Europie) znajduje się w Czermnej. Został wybudowany w 1776 r. przez miejscowego proboszcza. Wystrój wnętrza kaplicy stanowią czaszki i piszczele ok. 3 tys. osób, ofiar wojen śląskich, trzydziestoletniej oraz panującej w tamtych czaszach epidemii. Dalszych 20 tys. znajduje się w podziemiach kaplicy. Czynna codziennie oprócz poniedziałków w godz. : 9.00 - 16.00

Pstrążna - Skansen - Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego, atrakcją turystyczną jest "Tradycyjny wypiek chleba" połączony z ubijaniem masła, wyrobem sera. Wypieki chleba z mąki żytniej na zakwasie począwszy od 1 maja odbywają się co dwa tygodnie w niedzielę. Czynny wtorek - niedziela , godz.: 10.00 - 18.00

Muzeum Papiernictwa - Papiernia w Dusznikach Zdroju jest jedną z największych atrakcji turystycznych naszego pięknego regionu. Jest to jedyny zachowany i do dziś działający obiekt tego typu w Polsce i jeden z nielicznych w środkowej Europie. Czynne w godz. : 9.00 - 15.00

Torfowisko pod Zieleńcem - Rezerwat ścisły " Torfowisko pod Zieleńcem " został utworzony w 1954 roku na obszarze 156,8 ha . Rezerwat położony jest na wysokości 740 - 760 m n.p.m. na płaskowyżu pomiędzy pasmami Gór Bystrzyckich i Gór Orlickich . Czarne Bagno razem z Topieliskiem leżą na europejskim dziale wodnym. Na terenie rezerwatu odnotowano 174 gatunki roślin z 52 rodzin.


Odsłon: 36643

Zapytaj o nocleg

Imię i nazwisko: *
Rezerwacja od: * Wybierz datę
Rezerwacja do: * Wybierz datę
Ilość osób: *
Ilość pokoi: *
Numer telefonu:
Adres e-mail: *
Inne uwagi:
Przepisz kod z obrazka: *