menu

Agroturystyka - Gawrych Ruda noclegi Gawrych-Ruda, Agroturystyka

Opis obiektu:

Zapraszamy do Gawrych Rudy nad jeziorem Wigry.


Dom położony jest w bardzo ładnym miejscu, na obrzeżu Wigierskiego Parku Narodowego, wokół dużo zieleni, kwiatów i przestrzeni. W pobliżu las oraz trzy jeziora: Czarne, Staw i Wigry.

Posesja ogrodzona, z miejscem na parkowanie samochodów oraz z pomieszczeniem na przechowywanie rowerów. Brama wjazdowa zamykana na noc.


 Udostępniamy trzy pokoje 2-osobowe i łazienkę. Pokoje wyposażone są w telewizory. Powierzchnia pokoi wynosi od 16 m2 do 18 m2, łazienka 6 m2. Pokoje posiadają wyjście na balkon.

Do dyspozycji gości, w oddzielnym pomieszczeniu: lodówka, czajnik elektryczny oraz naczynia.

Bezprzewodowy dostęp do internetu (Wi-Fi)


Udostępniamy zagospodarowane miejsce na wypoczynek wyposażone w meble ogrodowe oraz grill. Istnieje także możliwość rozpalenia ogniska.


Zapraszamy także w tzw. długie weekendy w ciągu całego roku.

Atrakcje turystyczne

Turysta przebywający w Gawrych Rudzie raczej nie będzie się nudził. Oprócz typowych zajęć jak spacery leśnymi ścieżkami, opalanie lub kąpiel w jeziorze znajdzie także inne atrakcje.

  • Napewno wyjątkową atrakcją będzie przejażdżka (ok. 20km) malowniczym szlakiem z Płociczna do Krusznika zabytkową kolejką wąskotorową.
  • W pobliżu znajduje się stadnina koni, więc miłośnicy jazdy w siodle także będą zadowoleni. Można zamówić jazdę konną po terenie z przewodnikiem, jazdę na padoku, rajdy konne, przejażdżki bryczkami, przejazdy furami.
  • Wędkarze mogą się wybrać na połów na jezioro Wigry. Z pośród 26 gatunków ryb w Wigrach najliczniej występują ukleje, płocie, leszcze, okonie oraz szczupaki, występują także sieja i sielawa.
  • W wypożyczalni sprzętu wodnego można wypożyczyć kajaki, łodzie wiosłowe, rowery wodne i popływać.
  • Na turystów z rowerami czeka wiele atrakcyjnych, oznakowanych szlaków.
  • Dla chcących dowiedzieć się czegoś więcej o jeziorach Wigierskiego Parku Narodowego, w pobliżu Gawrych Rudy udostępniona została ścieżka edukacyjna "Jeziora"
  • Wszyscy którzy lubią piękną architekturę i zabytki techniki, powinni odwiedzić Sejneńską bazylikę z XVII w, zaliczonej do najwspanialszych renesansowo - barokowych świątyń w Polsce. Innym zabytkowym obiektem jest kompleks pokamedulski z początku XVIII stulecia w Wigrach, odpoczywał tam papież Jan Paweł II podczas pielgrzymki w Polsce. W pobliżu wsi Stańczyki znajdują się największe w Polsce (ok 40m wysokości) wiadukty kolejowe.
  • Unikalne budowle ludowe i sakralne można zobaczyć we wsiach zamieszkałych przez staroobrzędowców. Są to wsie Wodziłki i Łopuchów, z charakterystycznymi baniami i kościołami - molennami.

Obiekty w pobliżu

Bar 200 m
Restauracja 200 m
Sklep 200 m
Wypożyczalnia sprzętu wodnego 300 m
Wypożyczalnia rowerów 300 m
Kąpielisko 300 m
Kościół 50 m

Komunikacja

Stacja PKS 10 km
Taxi 10 km
Przystanek Miejskiej Komunikacji do Suwałk 200 m
Przystanek PKS 400 m
Stacja PKP 5 km

Odsłon: 34271

Zobacz położenie tego obiektu na mapie

Zapytaj o nocleg

Imię i nazwisko: *
Rezerwacja od: * Wybierz datę
Rezerwacja do: * Wybierz datę
Ilość osób: *
Ilość pokoi: *
Numer telefonu:
Adres e-mail: *
Inne uwagi:
Przepisz kod z obrazka: *