menu

Ośrodek Wypoczynkowy Szymanowski noclegi Duszniki-Zdrój, Ośrodki wypoczynkowe

Opis obiektu:

Ośrodek Wypoczynkowy Szymanowski położony 50 m od Parku Zdrojowego dysponuje:

* 8 pokojami 1 osobowymi
* 14 pokojami 2 osobowymi (w tym również z łożami małżeńskimi)
* 6 pokojami 3 osobowymi
* 2 dwupokojowymi studiami - dla 4-6 osób.

Pokoje posiadają łazienki, na wyposażeniu każdego z nich jest TV i radio.
Doba hotelowa trwa od 14.00 do 12.00 dnia następnego

Obiekt oferuje również usługi towarzyszące, posiada:

* restaurację
* dwie sale konferencyjne
* gabinet masażu
* saunę
* siłownię
* przy budynku bezpłatny parking dla gości obiektu

Przez wiele lat budynek obecnego Ośrodka Wypoczynkowego „Szymanowski” należał do Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich i funkcjonował jako sanatorium uzdrowiskowe. Położony przy paku zdrojowym stanowił doskonałą bazę noclegową dla odwiedzających Duszniki Zdrój Kuracjuszy.

W latach siedemdziesiątych po gruntownej przebudowie i remoncie „Sanatorium Szymanowski” należało do najbardziej luksusowych obiektów sanatoryjnych miasteczka.

W 2004 roku budynek został zakupiony przez prywatną firmę P.H.U. Aria, która korzystając z pomocy Unii Europejskiej stara się doprowadzić obiekt do dawnej świetności dodatkowo rozszerzając zakres usług.

W roku 2005 firma skorzystała z dotacji PHARE 2002 SSG - 2002/000-580.06.05 Fundusz Dotacji Inwestycyjnych dla MSP. Dzięki niej zakupiono komfortowe wyposażenie do pokoi hotelowych i restauracji.

W 2006 roku zrealizowano kolejny projekt Unijny, który pozwolił na stworzenie restauracji, sali konferencyjnej oraz zaplecza rekreacyjnego w O.W.Szymanowski. - projekt dofinansowany został w ramach działania 3.4 - Mikroprzedsiębiorstwa Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa.

Obecnie Ośrodek Wypoczynkowy „Szymanowski” jest obiektem całorocznym oferującym zakwaterowanie w pokojach z łazienkami, TV. W budynku znajduje się przytulna sala restauracyjna z barem, dwie sale konferencyjne oraz baza rekreacyjna w której można skorzystać z sauny, siłowni oraz wszelkiego rodzaju masaży.

Naszym gościom oferujemy pokoje o zróżnicowanym standardzie i cenie co pozwala na usatysfakcjonowanie każdego klienta. Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Atrakcje turystyczne

Duszniki Zdrój są jednym z najstarszych uzdrowisk w Polsce otoczonym Górami Orlickimi i Bystrzyckimi. Malownicza sceneria oraz położenie w centrum Kotliny Kłodzkiej powoduje że miejsce to jest doskonałą bazą do pieszych, rowerowych oraz samochodowych wycieczek. Do głównych atrakcji zaliczyć należy Park Zdrojowy, Kolorową Fontannę, Pijalnię Wód Mineralnych, Dworek Chopina (tutaj od ponad 60 lat odbywają się koncerty znanego na całym świecie Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego), Muzeum Papiernictwa oraz kilka wyjątkowych obiektów sakralnych.

W bliskiej okolicy znajduje się dziesiątki atrakcji. Wymieniając niektóre należy wspomnieć o Szczelińcu Wielkim, Błędnych Skałach, Kaplicy Czaszek w Czermnej, Bazylice Wambierzyckiej i wielu innych.

Sąsiedztwo granicy Czeskiej pozwala również na skorzystanie z tamtejszych atrakcji, a wśród nich m.in. Skalne Miasto, Zoo safarii, ale również atrakcje czeskiej stolicy - Złotej Pragi.

Miłośników „białego szaleństwa” zapraszamy do znajdujących się na terenie naszej gminy ośrodków narciarskich - Zieleńca i Podgórza gdzie czeka szereg wyciągów narciarskich.

Odsłon: 9763

Zapytaj o nocleg

Imię i nazwisko: *
Rezerwacja od: * Wybierz datę
Rezerwacja do: * Wybierz datę
Ilość osób: *
Ilość pokoi: *
Numer telefonu:
Adres e-mail: *
Inne uwagi:
Przepisz kod z obrazka: *