menu

Hotel Górska Dolina noclegi Stronie Śląskie, Kwatery

Opis obiektu:

HOTEL Górska Dolina proponuje Państwu niezapomniany wypoczynek w górach. Znajdziecie tu Państwo zimą i latem spokój, świeże powietrze, czystą, zdrową wodę, szum górskiego strumienia, lasy bogate w runo leśne i zwierzynę, dla miłośników wędkarstwa - stawy hodowlane, dla miłośników narciarstwa - liczne nartostrady (stoki oświetlone, sztucznie dośnieżane, Czarna Góra - wyciąg krzesełkowy), Kamienica, Nowa Morawa. Hotel Górska Dolina jest doskonałą bazą dla pieszych i rowerowych wędrówek po górach Złotych i Masywie Śnieżnika oraz wycieczek samochodowych po malowniczej Ziemi Kłodzkiej.

Oferujemy Państwu:

komfortowe warunki, wysoki standard usług, smaczną kuchnię. Do dyspozycji Gości oddajemy :

* Apartamenty
* Pokoje 2,3,4 - osobowe
* Nowoczesne łazienki
* Kuchnię z pełnym wyposażeniem
* Barek
* Salę do organizacji konferencji, szkoleń
* Parking strzeżony
* Plac zabaw dla dzieci
* Grill, kominek
* Narty, rowery do wypożyczenia
* Dostęp do internetu na terenie obiektu

HOTEL GÓRSKA DOLINA oferuje swoim Gościom 3 dwupoziomowe apartamenty wyposażone w :

* aneks kuchenny z lodówką, czajnikiem bezprzewodowym, zlewozmywakiem, niezbędnymi naczyniami i sztućcami;
* nowoczesne łazienki;
* do dyspozycji: żelazko, suszarka do włosów, ręczniki, ściereczki;
* w budynku funkcjonuje lokalna sieć komputerowa, z możliwością podłączenia się do Internetu.

Hotel Górska Dolina do Państwa dyspozycji oddaje :

5 pokoi 2,3,4 - osobowych komfortowo wyposażonych.
W każdym pokoje znajduje się :

* antresola,
* łazienka,
* telewizor z dostępem do TV SAT,
* radio,
* zlewozmywak,
* czajnik bezprzewodowy,
* niezbędne naczynia i sztućce,
* ręczniki, ściereczki,
* w budynku funkcjonuje lokalna sieć komputerowa, z możliwością podłączenia się do Internetu.

Atrakcje turystyczne

Hotel Górska Dolina położony jest na Ziemi Kłodzkiej, w małej, malowniczo położonej miejscowości Stronie Śląskie, u zbiegu trzech dolin rzecznych Białej Lądeckiej, Morawki i Siennej Wody, otoczonym trzema pasmami górskimi : od zachodu Wzgórzami Krowiarek, od południowego wschodu Górami Bialskimi, od wschodu Górami Złotymi, od południa Masywem Śnieżnika ( z dominującym nad okolicą szczytem Snieżnik - 1425 mn.p.m.).

 

    Czeka tu na Państwa wiele rozmaitych atrakcji. Niewątpliwie największą osobliwością przyrodniczą tego terenu jest Jaskinia Niedźwiedzia. Łączna długość poznanych do dziś, rozwiniętych w trzech poziomach, korytarzy i sal przekracza 2,7 km . Najbardziej okazałe nacieki kaskadowe osiągają wysokość około 8 metrów.

 

    Zabytkowy wapiennik "Łaskawy Kamień" z końca XVIII w. znajduje się w Starej Morawie, przy drodze do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie.
W przylegającym parku - zorganizowanym na wzór ogrodu japońskiego, znajduje się stała galeria prac plastycznych: Ermy, Joli i Jacka Rybczyńsktch. Znaleźć tu można prace plastyczne: obrazy, grafikę, obiekty i rzeźby. Po wcześniejszym ustaleniu terminu, można też zwiedzać wapiennik.

 

    Gmina Stronie Śląskie położona jest na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, gdzie występują liczne gatunki flory i fauny, w tym wiele gatunków chronionych. Na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego znajduje się pięć rezerwatów przyrody:
   1. "Śnieżnik Kłodzki" - ze względu na ochronę bezleśnego szczytu Śnieżnika jako piętra alpejskiego z bogatą szatą roślinności zielnej oraz kosodrzewiny

 

    2. "Nowa Morawa" - rezerwat w dolinie Morawki na stokach Gór Bialskich. Ochroną objęty jest niewielki fragment lasu bukowo-świerkowego, z udziałem jodły i jawora. W podszyciu występuje jarzębina, wawrzynek wilczełyko. W wyższych partiach i w miejscach wilgotnych lasu spotykamy dzwonek szerokolistny, a jeszcze wyżej szarotkę norweską.

 

 

    3. "Puszcza Śnieżnej Białki" - rezerwat z zachowanym fragmentem lasu o charakterze inaczej zwany Puszczą Jaworową" rezerwat przyrody, o powierzchni 124,68 ha, obejmuje fragment lasu liściastego w pobliżu jego górnej granicy występowania. Duży kompleks leśny z dala od dróg komunikacyjnych umożliwia bytowanie licznym dużym zwierzętom. Żyje tu jeleń, którego słychać w czasie rykowiska niemal w całej kotlinie. Często można spotkać sarnę, kunę leśną oraz ptaki leśne: jarząbka, cietrzewia, głuszca. Nad rzeką żyją pluszcze, w rzece pstrągi potokowe i źródlane. Puszcza obejmuje naturalny las bukowy, w którym zachowały się ponad 150-letnie buki i jawory. Występuje tu również jodła, świerk i stare jarzębiny - relikty starej puszczy sudeckiej.

 

   4. "Wodospad Wilczki" - ochrona wodospadu wraz z wąwozem o charakterze kanionu na potoku Wilczka. Warto tam również odwiedzić położone powyżej sanktuarium maryjne na Iglicznej i odwiedzany, szczególnie chętnie przez dzieci "Ogród Bajek".

 

5. "Jaskinia Niedźwiedzia" - ochrona unikalnej jaskini z przepiękną szatą naciekową
 i znaleziskami kostnymi oraz licznymi roślinami chronionymi w najbliższym sąsiedztwie jaskini.

 

 

   Zimą warto odwiedzić ośrodek sportów zimowych na stoku Czarnej Góry z wyciągiem krzesełkowym (o długości ponad 1300 m) i siecią wyciągów orczykowych. 200 metrów od Pensjonatu znajduje się Centrum Sportu i Rekreacji w Stroniu Śląskim z krytą pływalnią i zespołem odnowy biologicznej : sauna sucha i mokra, wanna z masażami wodnymi (jakuzii), siłownia, solarium, hala sportowa ze ściankami wspinaczkowymi.

 

    W Stroniu Śląskim warto zwiedzić Hutę Szkła Kryształowego "Violetta". Po drugiej stronie Śnieżnika znajduje się kolejne ciekawe miejsce - Międzygórze, z budownictwem w szwajcarskim stylu.

 

    W zachodniej części Ziemi Kłodzkiej wabią Góry Stołowe ze wspaniałymi skalnymi formami i labiryntami - rezerwat Szczeliniec Wielki i Błędne Skały. Obok położone jest słynne sanktuarium w Wambierzycach wraz z oryginalnymi ruchomymi szopkami oraz niecodzienny skansen i mini - zoo prowadzone przez tamtejszego sołtysa.

 

    Słynne WAMBIERZYCE - często nazywane Jerozolimą Dolnośląską. Piękna miejscowość, w której znajduje się Kalwaria Wambierzycka. Jego zabytki to przede wszystkim bazylika oraz liczne kaplice, krzyże, stacje kalwaryjne i figury na okolicznych wzgórzach i przy drogach polnych. Nazwy wzgórz (Syjon, Tabor, Horeb, Synaj) i potoków (Cedron) nawiązują do historii biblijnej. Atrakcją jest również ruchoma szopka przy ulicy Objazdowej a także skansen i mini - zoo prowadzone przez miejscowego sołtysa.

 

    Również po czeskiej stronie jest wiele atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia, np. Adrsbach - Skalne Miasto, Jaskinię Macochy, Safari, Złotą Pragę, miasto Nachod.

 

 

Zespół Odnowy Biologicznej w Centrum Sportu i Rekreacji w Stroniu Śląskim oddaje do dyspozycji turystów:

  • saunę suchą i mokrą

  •  wannę z masażami wodnymi (Jakuci)

  • siłownię

  • solarium

  • ściankę wspinaczkową

  • halę sportową z pełnowymiarowym boiskiem do piłki koszykowej.
    Atrakcją Centrum jest lokalizacja krytej pływalni z czystą wodą na II piętrze obiektu.

 

 

 

 

    W roku 2002 udostępniona została do zwiedzania sztolnia nr 18 byłej kopalni uranu w Kletnie. Znajduje się ona około 800 metrów od centralnego parkingu w Kletnie, przy drodze łączącej Kletno z Sienna. Stanowi ją wyodrębniony system wyrobisk w najwyżej położonej części kopalni. Jej wlot znajduje się na wysokości 773 m n.p.m. Wejście do wyrobisk leży kilkanaście metrów powyżej, skąd szybikiem po metalowych schodach schodzi się na poziom wyrobisk. Trasę o długości około 200 metrów, przechodzi się specjalnymi chodnikami, oglądając atrakcyjnie oświetlone, duże naturalne złoża miejscowych minerałów (fluorytu, kwarcu i innych) oraz szereg specjalnych ekspozycji.

 

 

    Bardzo niedaleko jest również do najsłynniejszych i najstarszych w Polsce uzdrowisk : Lądka Zdroju, Długopola Zdroju, Polanicy Zdroju, Dusznik Zdroju i Kudowy Zdroju.

 

ZŁOTY STOK - miasto na pograniczu Gór Złotych i Przedgórza Paczkowskiego, przy granicy polsko-czeskiej. Dawna średniowieczna osada powstała dzięki górnictwu złota, miano miasta zyskała już przed 1334 r. Po zaprzestaniu eksploatacji złota w końcu XVII w. Rozpoczęto wydobywanie arsenu ( do 1961 roku). Pozostałością po dawnych kopalniach jest tzw. Sztolnia Książęca z XV w.. Obecnie udostępniona dla zwiedzających jest 500 metrowa sztolnia "Gertruda" - wejście w pobliskim Złotym Jarze. Muzeum górnictwa z zabytkowymi urządzeniami oraz ikonografią itd.. Ze względu na malownicze położenie Złoty Stok jest doskonałym punktem wyjściowym wycieczek w Góry Złote. Godna uwagi jest też górska szosa, prowadząca w kierunku Lądka Zdroju, o dużych walorach widokowych.

Odsłon: 6898

Zobacz położenie tego obiektu na mapie

Zapytaj o nocleg

Imię i nazwisko: *
Rezerwacja od: * Wybierz datę
Rezerwacja do: * Wybierz datę
Ilość osób: *
Ilość pokoi: *
Numer telefonu:
Adres e-mail: *
Inne uwagi:
Przepisz kod z obrazka: *