menu

Pensjonat Brama Sobieszewska noclegi Sobieszewo, Pensjonaty

Opis obiektu:

Pensjonat "Brama Sobieszewska" znajduje się w wyjątkowym obszarze przyrodniczym nieopodal Gdańska, w Sobieszewie. Wyspa Sobieszewska to urokliwe miejsce, słynące z ptasich rezerwatów, pięknych plaż i lasów. Idealne na wypoczynek.

Malowniczo położony pensjonat, u brzegu Martwej Wisły, zaprasza wszystkich tych, którzy chcą zrelaksować się w otoczeniu pięknej przyrody, a także turystów, którzy pragną zwiedzić Trójmiasto, podążyć szlakiem domów podcieniowych, czy też wyruszyć w rejs po Zatoce Gdańskiej.

Ośrodek szczególnie serdecznie zaprasza grupy zorganizowane, wycieczki autokarowe i szkolne. Duża baza noclegowa jest w stanie pomieścić nawet 80 osób.

"Brama Sobieszewska" to nowy obiekt wyposażony dodatkowo w sale bankietowe i konferencyjne, oferujący możliwość organizacji przyjęć okolicznościowych, konferencji, szkoleń.

Dla wszystkich tych, którzy preferują aktywną formę wypoczynku Pensjonat umożliwia wypożyczenie łodzi, motorówek, rowerków wodnych, kajaków.

Dla Państwa bezpieczeństwa obiekt wyposażony został w ogrodzony parking i monitoring.

Bursztynowe plaże położone niespełna 700 metrów od ośrodka, rezerwaty Ptasi Raj i Mewia Łacha zapraszają wszystkich pragnących odpocząć w otoczeniu pięknej i dziewiczej przyrody.

Cennik

Pokój 1-osobowy 100 zł
Pokój 2-osobowy 150 zł
Pokój 4-osobowy 200 zł

Obiekty w pobliżu

Wyspa Sobieszewska

Wyspa Sobieszewska (Sobieszewo) to nadmorska dzielnica Gdańska, oddalona od centrum miasta o około 15 km. Dzięki ogromnym walorom przyrodniczym i specyficznemu mikroklimatowi wyspa posiada status wyspy ekologicznej. Na terenie Sobieszewa znajduję się rezerwaty:
  • "Ptasi Raj" - ptasi rezerwat przyrody przy ujściu Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej. Ochronie podlegają ptaki błotne i wodne. Ptasi Raj jest miejscem odpoczynku ptaków podczas przelotów migracyjnych. Na obszarze rezerwatu spotkać można ponad 200 gatunków ptactwa (m.in. perkozy, bączki, bąki, gęsi białoczelne i gęsi zbożowe)
  • "Mewia Łacha" - ptasi rezerwat przyrody na Pobrzeżu Gdańskim, składający się z części gdańskiej (obszar Wyspy Sobieszewskiej) i części po wschodniej stronie Przekopu Wisły w sąsiedztwie Mikoszewa. Rezerwat chroni miejsca lęgowe różnych gatunków rybitw i siedliska żerowania i odpoczynku ptaków siewkowych. W rezerwacie znajdują się też m. in. stanowiska podlegających ochronie mikołajka nadmorskiego i kruszczyka rdzawoczerwonego.

Gdańsk, Gdynia, Sopot

Gdańsk to blisko półmilionowe miasto, morska stolica Polski, duży ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny. Posiada bogatą ofertę kulturalną: kilka teatrów, filharmonia, opera, letnie sceny muzyczne w plenerze, liczne kina, wiele klubów, pubów i dyskotek. Kilkaniadziesiąt muzeów w Gdańsku, koncerty, jarmarki w tym Jarmark św. Dominika, targi, wystawy, uliczne przedstawienia teatralne dopełniają czynią Gdańsk miastem atrakcyjnym turystycznie. Gdańsk to także historia: to Westerplatte, to miejsce gdzie narodziła się Solidarność.

Gdynia jest młodym ale szybko rozwijającym się portem usytuowanym nad samym brzegiem Bałtyku. Miasto oferuje wiele turystycznych atrakcji i jest także doskonałym miejscem dokonywania udanych zakupów oraz uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. Marina Gdynia - Skwer Kościuszki jest turystycznym centrum Gdyni. Zacumowane tam statki jak niszczyciel ORP Błyskawica, żaglowiec Dar Pomorza są jedną z większych atrakcji.

Sopot, słynne nadmorskie miasto i uzdrowisko. Kuracjusze ochrzcili Sopot mianem Riwiery Północy i Perłą Bałtyku, a artyści światowej sławy występujący na scenie Opery Leśnej nazwali je Małym Bayreuth. W Sopocie znajduje się najdłuższe drewniane molo w Europie.

Mierzeja Wiślana

Mierzeja Wiślana to piaszczysty wał na południowo-wschodnim brzegu Zatoki Gdańskiej. Rozciąga się od Wyspy Sobieszewskiej do Bałtijska w Federacji Rosyjskiej. O uroku tej krainy stanowią plaże wielu miejscowości ulokowanych na Mierzei, piękne lasy, a także Zalew Wiślany. Na Mierzei Wiślanej znajdują się Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana oraz cztery rezerwaty przyrody. W miejscowości Stutthof znajduje się Muzeum obozu koncetracyjnego.

Komunikacja

Pensjonat "Brama Sobieszewska" położony jest na granicy Gdańska-Sobieszewa i Wiślinki, tuż przed mostem pontonowym. Od centrum Gdańska oddalony jest o 14 km. Do pensjonatu można dojechać z dworca PKP Gdańsk Główny autobusami miejskimi linii 112 i 186. Na trasie jeżdżą także linie nocne N7 i N9. Przystanek autobusowy znajduje się w odległości 300m od pensjonatu.

Obiekt położony jest w odległości 6 km od drogi krajowej nr 7, zjazd w Przejazdowie.

W sezonie letnim do pensjonatu dotrzeć można od strony Mierzei Wiślanej korzystając z przeprawy promowej w Świbnie na trasie 501.

Współrzędne GPS: 54°20'15''N, 18°49'41''E

Odsłon: 7784

Zobacz położenie tego obiektu na mapie

Zapytaj o nocleg

Imię i nazwisko: *
Rezerwacja od: * Wybierz datę
Rezerwacja do: * Wybierz datę
Ilość osób: *
Ilość pokoi: *
Numer telefonu:
Adres e-mail: *
Inne uwagi:
Przepisz kod z obrazka: *