menu

apartamenty Rodzinne Dom na Wzgórzu noclegi Stronie Śląskie, Apartamenty

Opis obiektu:

 Rodzinne Apartamenty w Domu na Wzgórzu

Kilka lat temu, kiedy postanowiliśmy zainwestować w budowę domu z apartamentami do wynajęcia, przyjęliśmy zasadę, że u nas goście muszą spotkać standard nie niższy niż we własnym domu

Wiemy, że każda rodzina jest inna, często przyjeżdżają do nas jednocześnie trzy pokolenia dlatego mieszkania są różne zarówno pod względem wielkości, ilości sypialni ale i wystroju bo ... każdy ma swój gust.

Apartament Typ A - 2os. sypialnia, łazienka, aneks kuchenny
Apartament Typ B - 2 os. + 2 sypialnia, łazienka, aneks kuchenny, pokój dzienny
Apartament Typ C - 4 os. 2 sypialnie (łóżko małżeńskie + 2*1), łazienka, aneks kuchenny, jadalnia
Apartament Typ D - 4 os. + 2 2 sypialnie (łóżko małżeńskie + 2*1), łazienka, aneks kuchenny, pokój dzienny

Ponadto w domu :
sala kominkowa,
sala konferencyjna
sauna (za dodatkową opłatą),
stół do tenisa stołowego (bezpłatnie)
internet bezprzewodowy (bezpłatnie)
tv sat
plac zabaw
boisko do siatkówki i piłki
parking na własnym terenie (do 15 aut)
altanę grillową
narciarnię / rowerownie
pralnię

Wszystkie mieszkania są wyposażone w telewizory i telefony. Posiadamy także szybki dostęp do internetu (neostrada).

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.domnawzgorzu.pl i oczywiście do odwiedzenia nas.

Cennik

Ceny od 40 do 80 złotych za osobę. Dokładny cennik na stronie www.domnawzgorzu.pl

Atrakcje turystyczne

Stacja narciarska Czarna Góra (wyciąg krzesełkowy) 1,9 km
Uzdrowisko Lądek Zdrój 10 km
Wrocław (zabytki) 120 km
Praga Czeska i Czechy 160 km / 15 km
Kopalnia Złota w Złotym Stoku i atrakcje wspinaczkowe 25 km
Kłodzko (zabytki, twierdza, lochy) 25 km
Trasa podziemna w nieczynnej kopalni uranu 4 km
Basen kryty i zalew w Stroniu Śląskim 4 km
Jaskinia Niedźwiedzia 5 km
Śnieżnik (najwyższy szczyt Kotliniy Kłodzkiej) 5 km

Podobno nie ważne dokąd się jedzie na wakacje ale z kim się je spędza, mimo to, musimy napisać też o atrakcjach naszej okolicy, których jest, prawdę mówiąc, mnóstwo.

Dom na Wzgórzu znajduje się w miejscowości Stronie Śląskie - Wieś – niespełna 2 kilometry od stacji narciarskiej Czarna Góra.

Dla najbardziej zawziętych turystów proponujemy zestaw „14 wycieczek na 14 dni” – inni mogą wybrać z tego co im odpowiada.

Zwaracamy waszą uwagę na fakt, że Dolny Śląsk, a zwłaszcza Kotlina Kłodzka to miejsca dotychczas nieznane i mało zbadane przez większość polskich turystów a dzięki temu dzikie i tajemnicze. Mnóstwo tu śladów historii – poczynając od średniowiecznych zamków, ruin, twierdz i pałaców (podobno najwięcej pałaców na 100 km2 na świecie), aż do tajemnych przejść podziemnych i ukrytych w górach niemieckich sztolni z czasów drugiej wojny światowej. Bliskość granicy z Czechami, a nawet Pragi to niewątpliwie dodatkowe atuty.

1. Dzień 1.: Czarna Góra (2 km) – wiazd kolejką krzesełkową + wejście na szczyt z wieżą obserwacyjną (1h), Turystyczna trasa podziemna (była kopalnia uranu) (1h), Jaskinia Niedźwiedzia (5 km od domu) (2 godziny – dojazd i zwiedzanie)
2. Dzień 2. Wyjazd do Międzygórza (10 km) – można też pieszo przez góry (wjazd kolejką na Czarną Górę a potem 4 km pieszo w dół. Urocze dziewiętnastowieczne miasteczko w samym środku górskiej kotliny. Jedyne miesteczko w Polsce w całości zbudowane w stylu Tyrolskim. Najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, Ogród Bajek – tajemnicze miejsce z rzeźbami postaci z bajek zbudowane przez niemieckiego leśniczego jeszcze w XIX wieku. Sanktuarium „Marii Śnieżnej” na szczycie góry Igliczna, wejście na Śnieżnik (drugi co do wysokości szczyt polskich Sudetów), z którego rozciąga się piękna panorama całej Kotliny Kłodzkiej. Pod szczytem schronisko – miejsce odpoczynku dla strudzonych wędrowców.
3. Dzień 3.: Huta Szkła Kryształowego w Stroniu Śląskim (4km) zwiedzanie procesu produkcyjnego, zakup pamiątek), basen kryty w Stroniu Śląskim (4km), zalew w Stroniu Śląskim (4km) – w lecie można spędzić tam nawet cały dzień na pływaniu, opalaniu się, wędkowaniu a nawet sportach wodnych takich jak wind-surfing,
4. Dzień 4. Wizyta w Lądku Zdroju (10 km) – najstarszym uzdrowisku na ziemiach Polskich, Złoty Stkok (25km) – kopalnia złota, „Skalisko” – wspinaczka
5. Dzień 5. Jazda konna w Stroniu Śląskim (4 km), jazdy bryczką w Siennej (1 km) – w zimie kulig, Rajd po dzikich ostępach leśnych samochodami terenowymi i quadami – zabawa dla całej rodziny
6. Dzień 6. Bystrzyca Kłodzka (12 km) – Muzeum Zapałek (jedyne na Dolnym Śląsku), zabytkowe baszty – tu kręcono sceny z Czterech Pancernych, Polanica Zdrój (20 km) – wody, pijalnia, park zdrojowy gdzie można zagrać w szachy wielkości człowieka,
7. Dzień 7. Wyjście w góry – od domu przez las (grzyby) do bacówki na zakup oscypków.
8. Dzień 8. Kłodzko (25 km). Stolica Kotliny Kłodzkiej – „Turystycznego Hrabstwa Kłodzkiego”. Liczne zabytki średniowieczne ale przede wszystkim jedna z największych zachowanych twierdz na ziemiach polskich. Dziesiątki kilometrów lochów do zwiedzania pod twierdzą, a wreszcie przejście podziemne pod całym miastem prowadzące na tyły kościoła parafialnego – trasa turystyczna z „różnymi atrakcjami i niespodziankami”.
9. Dzień 9. Górskie trasy rowerowe w okolicach Stronia Śląskiego – dobrze przygotowane i oznakowane
10. Dzień 10. Duszniki (30 km) – barokowa, drewniana papiernia. Wciąż czynna, , Kaplica czaszek w Czermnej (40 km), Kudowa Zdrój (40 km) – Aqua Park.
11. Dzień 11. Wycieczka do Czech (15 km) – skalne miasto i mini safari, a także zakupy
12. Dzień 12. Wambierzyce (40 km) (Bazylika, ruchoma szopka z XVIII wieku)
13. Dzień 13. Wycieczka do Wrocławia (120 km) (Stare miasto, rynek, ZOO, ogród botaniczny, liczne kościoły i zabytki), po drodze Kamieniec Ząbkowicki (50 km) – największy zamek na świecie (letnia rezydencja Marianny Orańskiej)
14. Dzień 14. Czeska Praga (tylko 160 km!), po drodze Hradec Kralove (80 km)

Obiekty w pobliżu

Ośrodek Narciarski Czarna Góra w Siennej 1,9 km
zalew w Stroniu Śląskim (udostępniony do kąpieli i sportów wodnych) 3 km
basen kryty w Stroniu Śląskim 4 km
Jaskinia Niedźwiedzia 7 km

Odsłon: 32321

Zobacz położenie tego obiektu na mapie

Zapytaj o nocleg

Imię i nazwisko: *
Rezerwacja od: * Wybierz datę
Rezerwacja do: * Wybierz datę
Ilość osób: *
Ilość pokoi: *
Numer telefonu:
Adres e-mail: *
Inne uwagi:
Przepisz kod z obrazka: *