menu

Wczasy tuż przy gdyńskim Bulwarze Nadmorskim noclegi Gdynia, Pokoje gościnne

Opis obiektu:

Wczasy w Gdyni. Położenie obiektu: w Śródmieściu tuż przy gdyńskim Bulwarze Nadmorskim, obok Domu Marynarza, hotelu „Nadmorski” i kortów tenisowych. Zejście do Bulwaru 100 kroków... Do obydwu plaż idziecie spacerkiem Bulwarem Nadmorskim 5 minut (plaża Polanka Redłowska) lub 10 minut (plaża miejska). Do samego centrum (ul Świętojańska, Urząd Miasta) to 10 minut spacerkiem zieloną, parkową aleją Piłsudskiego.
    Przez cały sezon i cały rok wczasowicze mogą wynająć dwa samodzielne, niezależne zamykane pokoje gościnne 3 osobowe, w pokojach TV, położone na parterze budynku, w oddzielnej, niezależnej części gościnnej zamykanej przez gości na klucz. Pokoje z tapczanikami oraz pełną czystą pościelą (prześcieradła, kołdry i poduszki). W pokojach stałe bezpłatne szybkie łącze internetowe - gniazdka RJ45 na ścianie, tak jak na fotografii - możliwość podłączenia laptopa, kabelek na wyposażeniu pokoi itd. Do dyspozycji gości z tych dwóch pokoi są dwie łazienki, jedna łazienka to WC z umywalką tuż przy pokojach i druga łazienka z wygodną umywalką, prysznicem i aneksem kuchennym z lodówką-zamrażarką (kuchenka elektryczna dwupłytowa - gotowanie, naczynia, sztućce itd). Do tej drugiej łazienki (z aneksem kuchennym) do wyłącznej dyspozycji gości, wejście jest przez klatkę schodową. W przedpokoju i aneksie kuchennym są oczywiście czajniki elektryczne. Część gościnna budynku jest samodzielna i wydzielona, goście otrzymują klucze od bramy wejściowej do budynku, wejścia z klatki schodowej do części gościnnej oraz zamykanych pokojów i łazienki z aneksem kuchennym.  Należność za pobyt rozliczamy z góry, zaraz po przyjeździe (pracujemy zawodowo, czasem jesteśmy poza domem dlatego nie zawsze mamy bezpośredni kontakt całodniowy z gośćmi).
    Na miejscu przy ulicy dogodne parkowanie auta (kontakt wzrokowy - odległość 5 m od okien pokoi).
    Tuż obok nas (20 m) znajdują się 4 sklepiki osiedlowe, w tym sklep "Żabka", czynny przez wszystkie dni tygodnia od godz 6:00 do 23:00.

    Kiedy rozpoczyna się i kończy doba hotelowa? W hotelach obowiązuje zasada że doba hotelowa najczęściej rozpoczyna się ok. godz. 14:00, a kończy ok godz. 10:00 – 12:00. 

A u nas?

Generalnie tak samo ale "to nie apteka" i stosujemy często wyjątki po wcześniejszym uzgodnieniu (wiadomo że czasem wyjazd PKP jest wieczorem itd.), tak samo jeśli poprzedniej doby pokój był wolny, to z reguły można przybyć do nas już rano.
Oczywiście jest u nas nieograniczona czasowo bezpłatna możliwość przechowywania bagażu.

UWAGA - podczas zapytania proszę także podać swój nr tel kontaktowego, gdyż często zdarza się że podane adresy mailowe (z reguły są to bezpłatne niby konta) nie działają, a więc nasza odpowiedź na zapytanie wraca do nas z sygnałem od serwera "konto takie nie istnieje" lub "błędne dane konta"...
    Dodam jeszcze (ponieważ goście o to się pytają) że nasze pokoje gościnne nie są w betonowym bloku ani jakimś domku jednorodzinnym, a w przedwojennej niedużej kamienicy z ogródkiem.
    Rezerwacja zwyczajowo polega na przelewie internetowym (na podane telefonicznie lub mailem) konto bankowe, zadatku w wysokości (do uzgodnienia) np 1-dniowych kosztów wynajęcia pokoju, rozliczanego oczywiście po przyjeździe.

A jaka aktualnie pogoda u nas?. Tu jest adres do kamery internetowej zainstalowanej w porcie gdyńskim:
http://e-kamery.pl/polska/kamera.phtml?numer=176
A tutaj widok na ławeczkę w parku w centrum Gdańska:
http://e-kamery.pl/polska/kamera.phtml?numer=152

Cennik

Poza sezonem letnim w zależności od ilości osób i czasu pobytu w pokoju 30-45,- zł/dobę/osobę
Sezon letni (od czerwca do września) 40 zł/dobę/osobę

   Uwaga:
   Poza lipcem i sierpniem cena noclegu na osobę za dobę jest tym niższa, jeśli w pokoju będzie więcej osób (pokoje są trzyosobowe) oraz im okres pobytu jest dłuższy.
   W miesiącach lipcu i sierpniu tylko pokoje trzyosobowe.

Atrakcje turystyczne

W ostatnim tygodniu czerwca - otwarcie oficjalne na lato 3 kąpielisk strzeżonych: w Gdyni Śródmieściu o dł. 200 m, w Redłowie o dł. 200 m oraz nowo powstałe kąpielisko strzeżone w Gdyni Orłowie o dł.100 m.
Na plaży zatrudnionych jest 30 ratowników, w tym 3 ratowników medycznych w godz. 9.30 -17.30. Dysponują oni profesjonalnym sprzętem ratowniczym w postaci: jednego skutera trzyosobowego z platformą ratowniczą, dwoma łodziami motorowymi typu RIB, (jedna nowa - to nagroda PZU za najlepsze kąpielisko nadmorskie w Polsce w 2004 r) , siedmioma łódkami wiosłowymi typu BL, pięcioma bardzo szybkimi kajakami morskimi .
Kąpieliska morskie są wyznaczane po wcześniejszym sprawdzeniu czystości dna przez nurków. Zgodnie z regulaminem kąpielisk dzieci mogą pływać na akwenie wyznaczonym żółtymi bojami, zaś dorośli do czerwonych bojek
Zaleca się kąpiel wyłącznie na kąpieliskach strzeżonych gdzie jest bezpiecznie, gdzie jest nadzór ratowniczy. Warto przypomnieć, że od 6 lat nie było żadnych utonięć na gdyńskich kąpieliskach strzeżonych!

Akwarium Gdyńskie Budynek MIR przy al. Jana Pawła II:

„Dar Pomorza” - Oddział Centralnego Muzeum Morskiego. Stoi zacumowany przy al. Jana Pawła II.

ORP Błyskawica - Okręt Muzeum. Stoi zacumowana przy al. Jana Pawła II.

Oto bardziej znane imprezy latem w Gdyni:

Ladies’ Jazz Festival by Seat

V jubileuszowa edycja. Zapowiada się, że będzie to festiwal premier - właśnie w Gdyni po raz pierwszy w Polsce zaprezentujemy potwierdzone już poniżej Artystki i projekty.

9 lipca 2009 r.

Premiera projektu Harriet Tubman featuring Me'Shell N'degocello: „Om Supreme", poświęconego Alice Coltrane z udziałem doskonałej Me'Shell N'degocello.

Me'Shell zmysł muzyczny odziedziczyła po ojcu - Jacques Johnsonie, saksofoniście. Sama nauczyła się śpiewać grać na basie, gitarze, perkusji i keyboardzie. Jeszcze jako nastolatka występowała w klubach w Waszyngtonie, ale ostatecznie zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie studiowała na Wydziale Muzyki na Uniwersytecie Howarda.

Me'Shell w swojej karierze muzycznej współpracowała z takimi gwiazdami jak Prince, Len-ny Kravitz, The Rolling Stones, Alanis Morissette, Herbie Hancock, Marcus Miller, Chaka Khan czy Madonna, do której piosenki „I'd rather be your lover" zaśpiewała w tle muzycznym.

10 lipca 2009 r.

Po raz pierwszy w Polsce premierowy koncert wokalistki smooth jazzowej Carmen Cuesta pierwszy po planowanym na czerwiec tego roku ukazaniu się jej czwar-tej płyty.

Pierwszym miejscem, w którym Carmen Cuesta-Loeb dała się poznać jako wokalistka były teatry w jej ojczystym Madrycie. Jednak jej życie zmieniło spotkanie pewnego człowieka - Chucka Loeba, które skończyło się małżeństwem. W czasie ślubu drużbą pana młodego był nie kto inny niż słynny Stan Getz. Carmen, po przeprowadzce do USA trafiła do klubu Blue Note, gdzie towarzyszyła takim muzykom jak: Grover Washington Jr., Michael Franks, Gato Barbieri, Peabo Bryson czy Earl Klugh.

Na płytach towarzyszyli tak znakomici muzycy jak Michael Brecker, Till Brönner i Wolfgang Haffner. Na gitarach i klawiszach gra Chuck Loeb, stały muzyczny partner, z którym Artystka wystąpi w Gdyni.

15 lipca 2009 r.

po raz pierwszy w Polsce koncert legendarnej i od lat oczekiwanej wokalistki Randy Crawford.

Ta obecna już od ponad 30 lat na światowych scenach Artystka współpracowała w swojej karierze m.in z takimi sławami jak Cannonball Adderly, George Benson, Quincy Jones, Al Jarreau, Ray Charles czy Joe Sample (z tym ostatnim wystąpi w Gdyni).

Randy ma na swoim koncie liczne genialne wykonania m.in. takich utworów jak „Street Life" wykonanego z zespołem Crusaders (można go znów ostatnio usłyszeć w ścieżce dzwiekowej filmu Quentina Tarentino Pt. Jackie Brown), pięknych ballad takich jak „Almaz" czy Boba Dylana „Knockin" On Heaven's Door".

Artystka gościła na scenach całego świata i najważniejszych festiwalach takich jak Montreaux i the North Sea. Występowała w 1991 roku w Watykanie na koncercie świątecznym na zapro-szenie Jana Pawła II,a w RPA na zaproszenie Nelsona Mandeli.

Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej
Pl. Grunwaldzki 1
9 - 15 lipca 2009

Globaltica – Festiwal Kultur Świata

Przez pięć ostatnich lat festiwal Globaltica wciąż ewoluował, obierał różne - często zgoła odmienne - kierunki. W tym roku na scenie w Parku Kolibki wystąpią obok siebie artyści folkowi, rockowi, etnicz-ni, a nawet zespół stoner metalowy. Tak wielka różnorodność jest połączona wspólną ideą - kultywowania korzeni i tradycji muzycznych. Każdy z zespołów, w swojej sferze stylistycznej, odwołuje się do protoplastów gatunku - folku rodem z San Francisco lat 60-tych, tradycyjnego śpiewu odległych regionów czy muzyki ulicznych buskerów.

Artyści:

Marie Boine - „Muzyka to moje życie, śpiewanie to mój oddech." Mari Boine tworzy muzykę, która zaciera granice pomiędzy folklorem ludu Samów, muzyką świata, jazzem i rockiem. Wyrosła w tradycji śpiewu joik artystka jest postrzegana jako jedna z najwybitniejszych przedstawicieli world music. Mieszka na północy Norwegii, już w mo-mencie swojego debiutu (album Jaskatvuoda manna wydany w 1985 roku) Mari stała się symbolem tożsamości Lapończyków. Jej postawa spotkała się oporem norweskiego esta-blishmentu. Odmówiła występu na Igrzyskach Olimpijskich w Lillehammer w 1994 roku, określając zaproszenie jako pokazowe działanie. „Nigdy nie widziałam celu swoich działań, jestem raczej zainteresowana ciągłym podróżowaniem i poszukiwaniem."

Murder By Death - kwartet pochodzący z Bloomington w Indianie w Stanach Zjednoczonych. Z początku inspirowali się przede wszystkim indie rockiem i muzyką z pogranicza post punku, obecnie w ich brzmieniu przeważają naleciałości amerykańskiego folku. Najbardziej charakterystyczny dla Murder By Death jest głęboki wokal Adama Turli (porównywalny z Nickiem Cave'm czy Johnnym Cash'em) oraz wykorzystywanie wiolonczeli.

Orange Goblin - żywa legenda stoner rocka czy też doom metalu. Czerpią całymi garściami z dorobku takich kapel jak Black Sabbath czy Budgie, ale jednocześnie wypracowali własny unikalny styl. Pozycja obowiązkowa dla fanów klasycznego rocka, powolnego metalu, ale także dla miłośników motocykli!

Jason Webley - wyjątkowy muzyk i performer z Seattle. Drogę muzyczną rozpoczynał jako uliczny busker przygrywając sobie na akordeonie. Zanim wydał pierwszy album podróżował po świecie grając na ulicach wielu miast, w tym min. w Krakowie. Na Globaltice jego występ wzbogaci rosyjski zespół.

Howlin' Rain - kalifornijski zespół utworzony przez Ethana Millera, znanego dotąd z Co-mets On Fire. Mimo nieprzeciętnych umiejętności muzycy Howlin' Rain stawiają na minima-izm i prostotę grania, co przy trzech gitarzystach w zespole nie jest łatwe. Występowali w Europie wiele razy, jednak do Polski zawitają po raz pierwszy.

Firewater - kolektyw muzyczny powstały w... piwnicy na Brooklynie w 1997 roku. Ex-lider rockowego Cop Shoot Cop, Tod A, postanowił zastąpić kontrakt z dużą wytwórnią graniem w punkowo-folkowo-klezmerskiej kapeli. Jego główną inspiracją było pudło starych kaset ku-pionych na targu z rosyjskimi gadżetami. Firewater to połączenie komizmu i dramatyzmu tych nagrań z pierwszą miłością lidera grupy - punk rockiem.

Lidia Lunch - Lydia Lunch, obwołana przez Boston Phoenix jedną z 10 najbardziej wpły-wowych artystek lat 90. Muzyczna kariera Lunch rozpoczęła się w 1976, wraz z założeniem zespołu Teenage Jesus and the Jerks. Poprzez muzykę, książki, słowo mówione, filmy, poezję czy fotografie Lydia wpisała się w panteon najważniejszych artystów tej ery. Podczas gdy wielu twórców jej pokolenia wpadło w sidła komercji, ona wciąż podąża jasno wytyczoną ścieżką w wyjątkowy sposób przedstawiając samą siebie.

Transkapela - spotkanie czterech różnych osobowości, odmiennych doświadczeń, dróg ży-ciowych i artystycznych w jednej fascynacji. Źródłem inspiracji Transkapeli jest kształtowana przez rozmaite grupy etniczne kultura muzyczna obszaru Karpat. Ich twórczość jest wynikiem fascynacji wiejską muzyką tego ‘kulturowego tygla', a szczególnie muzyką karpackich klez-merów. Muzycy Transkapeli koncertują z powodzeniem w całej Europie. Wystąpili na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą, zdobywając uznanie słuchaczy i krytyków mu-zycznych.

WORLD CULTURE FESTIVAL GLOBALTICA 2009
Gdynia Park Kolibki
24 - 25 lipca 2009
 

Festival Beach Party Gdynia 2009

Zapraszamy na VI edycję tej wyjątkowej imprezy. Morze, plaża, światowi DJ'e i wokaliści. W najkrótszych słowach - Ibiza w Gdyni!!

1 sierpnia 2009 - JEDEN DZIEŃ - MAXIMUM DŹWIĘKU I EMOCJI...
Na przestronnej gdyńskiej plaży niesamowity muzyczny spektakl, wzmocniony fantastyczną oprawą świetlną, pirotechniczną i taneczną. Na potężnej scenie wystąpią najważniejsi didżeje współczesnej muzyki, fenomenalni wokaliści i zjawiskowe tancerki... Towarzyszyć im będzie gigantyczne nagłośnienie, przepiękna oprawa świetlna, a przede wszystkim atmosfera nieskrępowanej radości i entuzjazmu! To wszystko w oprawie nadmorskiego kurortu, wspaniałej plaży - magicznej scenerii letniej Gdyni.

Festival Beach Party to nie tylko uczta dla ucha, ale również rozkosz dla oka. Nowoczesna scena zostanie zaaranżowana w niespotykany dotąd sposób. Zdobić ją będą najnowsze zdobycze techniki estradowej, przeniesione z najważniejszych imprez na świecie (m.in. Nature One,... ). W połączeniu z niepowtarzalną scenografią oraz grą świateł i dźwięku, który prze-płynie przez roztańczoną rzeszę uczestników, zostanie wskrzeszony niezapomniany spektakl LIVE. Towarzyszyć mu będą gigantyczne kurtyny diodowe, na których wyświetlane będą nadzwyczajne wizualizacje tworzone przez najlepszych mistrzów VJ-skich oraz 30 bosterów, kreujących nad plażą niesamowite iluminacje! Gorącą atmosferę podgrzeją jeszcze bar-dziej pokazy pirotechniczne i laserowe, które wyślą wprost do nieba oszałamiające ferie światła!

Plaża Śródmieście
1 sierpnia 2009

WIATR i WODA - na wodzie

Letnie Targi Sportów Wodnych oraz Festiwal Żeglarski

4. edycja Targów Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie. Po raz kolejny miejscem letniej promocji sportów związanych z wodą - żeglarstwa, jachtingu motorowego, windsurfingu czy kajakarstwa morskiego będzie Gdynia - żeglarska stolica Polski. Najpiękniejsze jachty, najszybsze łodzie motorowe, a także osprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej Marina Gdynia.

W hali namiotowej, ustawionej na nabrzeżu Mariny, swoje produkty prezentować będą firmy oferujące osprzęt żeglarski, motorowodny, sprzęt do nurkowania, windsurfingu, kitesurfingu, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną, sportową i rekreacyjną. Swój udział w targach zapowiedzieli też organizatorzy czarterów, regat, wyjazdów szkoleniowych i turystycznych oraz media branżowe.

Tradycyjnie Targom towarzyszyć będzie wiele atrakcji oraz imprez związanych z żeglarstwem i sportami wodnymi. W ramach programu odbędą się koncerty szantowe, regaty, pokazy ratownictwa na wodzie, prezentacje sportów wodnych oraz lubiane przez publiczność konkursy, gry i zabawy o tematyce żeglarskiej dla całej rodziny. Wieczornym wydarzeniem towarzyszącym Targom będzie Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej odbywający się już po raz 24 na gdyńskiej plaży tuż obok Mariny.

W ciągu dnia sympatycy sportów wodnych będą mogli obserwować m.in. zmagania w regatach Polish Match Tour 2009 oraz w klasie Optymist, pokazy kajakarstwa morskiego i nurkowania, wyścigi jachtów sterowanych radiem oraz akcje ratownicze z udziałem najlepszych polskich ratowników.

MARINA GDYNIA
6 - 9 sierpnia 2009 r.

Gdynia Sailing Days 2009

Regaty Gdynia Sailing Days 2009 liczone do rankingu Światowej Federacji Żeglarskiej ISAF.

Tegoroczna edycja jest jubileuszową dziesiątą edycją regat o uznanej już marce w Europie, w której zawodnicy mogą starać się o punkty do Światowego rankingu ISAF w klasach olimpijskich, jedynej imprezy żeglarskiej w Polsce spełniającej takie warunki określone przez Światową Federację Żeglarską ISAF.

W tegorocznych regatach Organizatorzy spodziewają się udziału 250 zawodników w klasach: Laser Standard, Laser Radial (jako klasa open Kobiet i Mężczyzn), Laser 4.7, Finn, 470, Star. Frekwencję zapewni również obowiązkowy start polskiej kadry narodowej i Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w ramach zaliczenia Gdynia Sailing Days do Pucharu Polski. Tradycyjnie przewidziano nagrody pieniężne dla zawodników klas olimpijskich z pulą nagród ok. 50 tyś złotych.

Ponadto w Gdynia Sailing Days we współpracy z Miastem Gdynią będą zorganizowane przez Open Yachting następujące imprezy:
19.07 - Regaty 80 lecie MKŻ ARKA Gdynia,
21.07 - Gdynia Match Racing Grand Prix - przewidziane nagrody finansowe o wartości 20.000 zł,
22.07 - VIP race, regaty dla Vipów.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

34. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych - święto polskiego filmu w Gdyni

Najważniejsze polskie filmy, konkursowa rywalizacja o statuetki Złotych Lwów, wiele imprez towarzyszących i gorących dyskusji - to wszystko tradycyjnie wiąże się z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Święto polskiego kina, które jest podsumowaniem dokonań kinematografii, w tym roku odbędzie się w dniach od 14 do 19 września. Trzydziesty czwarty FPFF zapowiada się bardzo interesująco - w ostatnich 12 miesiącach w Polsce powstało blisko 50 filmów, wzbudzać emocje będzie już sam fakt zakwalifikowania się do konkursu.

Podczas Festiwalu rozstrzygnięte zostaną trzy konkursy: Główny, Kina Niezależnego i Młodego Kina. W tym roku po raz pierwszy, oprócz statuetek dla najlepszego filmu, aktorki, aktora, najlepszych zdjęć, czy scenografii, przyznana zostanie nagroda za charakteryzację.


 

 

Obiekty w pobliżu

Plaża miejska I 10 min spacerkiem Bulwarem
Centrum - Urzżd Miasta ul. Świętojańska 10 minut aleją Piłsudskiego
Korty tenisowe 100 m
Hotel Nadmorski http://www.nadmorski.pl/index.html 120 m
Plaża miejska II 5 min spacerkiem Bulwarem
Hotel Dom Marynarza 70 m

Do Skweru Kościuszki 10 minut spacerkiem Bulwarem Nadmorskim. Obok sklepy spożywcze ( w tym Żabka), kiosk z prasą.


Komunikacja

Stacja PKP Gdynia Główna Osobowa 2000 m
Lotnisko 25 km
Przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana 400 m
Pętla autobusów miejskich 104, 128, 204 (m. inn. do dworca gł. PKP) 70 m
Taxi 70 m

Od dworca PKP Gdynia Główna do obiektu jedziecie autobusem 128 pięć przystanków do końcowej pętli "Dom Marynarza" - przy pętli tablica orentacyjna z ulicami - od pętli do ulicy Wincentego Pola jest 30 m i następne 40 m do Państwa miejsca zakwaterowania... Bilet normalny autobusowy kupujemy u kierowcy = 2,- zł, ulgowy (emeryci) = 1,- zł. osoby powyżej 70 lat - przejazdy bezpłatne.

Latem uruchomione są linie specjalne; np linia 500 - trasa linii prowadzić będzie spod Dworca Głównego PKP przez najciekawsze miejsca turystyczne Gdyni: Skwer Kościuszki, Kamienną Górę i Polankę Redłowską do mola w Orłowie. Linia 500 funkcjonować będzie w niedziele i święta w godz. 11.00-19.00 co 60 minut. Na linii 500 obowiązywać będą bilety jednorazowe (normalny 3,00 zł, ulgowy 1,50 zł) oraz 24-godzinne (normalny 9,00 zł, ulgowy 4,50 zł). Nie będą natomiast obowiązywać bilety okresowe oraz ograniczony zostanie zakres uprawnień do przejazdów bezpłatnych. Linia pospieszna N - trasa linii prowadzić będzie z Pogórza Górnego przez Obłuże, Śródmieście Gdyni, Redłowo, Orłowo i Sopot do ZOO w Gdańsku Oliwie. Linia N funkcjonować będzie w niedziele i święta w godzinach 9.00-20.00, co 40 minut. Ceny biletów jednorazowych na trasie Pogórze Górne - ZOO w Gdańsku Oliwie: bilet normalny - 3,50 zł, bilet ulgowy - 1,75 zł.

TRAMWAJE WODNE DO HELU I JASTARNI

Tramwaje wodne kursować będą od 1 lipca do 31 sierpnia 2006 r. we wszystkie dni tygodnia (niezależnie od pogody) na dwóch liniach:

- nr 520, na trasie: Gdynia - Hel - Gdynia, rejsy z Gdyni o 9.00, 12.00, 15.00 i 18.30;

rejsy z Helu o 10.30, 13.30, 17.00 i 20.00;
- nr 530, na trasie: Gdynia - Jastarnia - Gdynia, rejsy z Gdyni o 10.00, 13.30 i 17.00;

rejsy z Jastarni o 11.45, 15.15 i 18.45.
Czas rejsu w jedną stronę wynosi 60 minut do Helu i 75 minut do Jastarni.
Przewozy wykonywane będą dwoma katamaranami: m/s Rubin i m/s Opal, mogącymi zabrać

na pokład 450 pasażerów i 50 rowerów. Oba statki będą w gdyńskich, biało-niebieskich barwach.
Na liniach tramwaju wodnego obowiązywać będzie następująca taryfa opłat:
- bilet normalny - 10 zł;
- bilet ulgowy - 5 zł;
- bilet na rower - 2 zł.
Osoby uprawnione ustawowo do przejazdów bezpłatnych środkami komunikacji miejskiej

nie muszą ponosić opłaty za przejazd, pod warunkiem odebrania biletu bezpłatnego na dany rejs.
W Gdyni statki odpływać będą z Nabrzeża Pomorskiego przy al. Jana Pawła II

(dawna al. Zjednoczenia). Do przystani uruchomiona zostanie bezpłatna

linia autobusowa nr 050 z Dworca Głównego PKP w Gdyni,

funkcjonująca w godzinach 8-21.30 co 30 minut,

obsługiwana autobusem niskopodłogowym dwupokładowym.
Sprzedaż biletów na rejsy tramwaju wodnego prowadzona będzie w kasach

na przystaniach w Gdyni, Helu i Jastarni oraz w Biurze Obsługi Klienta ZKM

w Gdyni przy ul. Kilińskiego 16.

Bilety będzie można nabywać z dowolnym wyprzedzeniem.

Liczymy, że gdyńskie tramwaje wodne stanowić będą jedną z największych atrakcji

turystycznych nadchodzącego lata.

Trwający godzinę rejs statkiem na Półwysep Helski jest bowiem bardzo ciekawą alternatywą

dla kilkugodzinnej podróży samochodem zatłoczonymi drogami.

Nie bez znaczenia jest także możliwość zabrania na statek roweru,

gdyż wzdłuż całego Półwyspu czeka na cyklistów nowowybudowana ścieżka rowerowa,

bezpiecznie odseparowana od ruchu samochodowego.

Odsłon: 146563

Zobacz położenie tego obiektu na mapie

Zapytaj o nocleg

Imię i nazwisko: *
Rezerwacja od: * Wybierz datę
Rezerwacja do: * Wybierz datę
Ilość osób: *
Ilość pokoi: *
Numer telefonu:
Adres e-mail: *
Inne uwagi:
Przepisz kod z obrazka: *